به نقل از وبلاگ همکاران تهرانی:

شروع گزینش اپراتورها از 18 خرداد

طبق اطلاعات رسیده از تاریخ ۱۸ خرداد گزینش نیروی انسانی اپراتورهای جدید الاستخدام شروع گردیده . طبق برنامه ریزی اعمال شده نفرات در دو لیست تقسیم بندی شده اند که لیست اول از هجدهم تا ششم تیر ماه و لیست دوم بعد از این تاریخ می باشد .

گرد همایی کارکنان امور نواحی تهران بزرگ

در این گرد همایی که در تاریخ ۱۸/۳/۹۰ با حضور جناب مهندس سید زمان حسینی برگزار گردید پاره ای از مسائل و مشکلات اپراتورها توسط نمایندگان مطرح گردید که جناب حسینی قولهایی به این قرار دادند :

  1. تمام حقوقی که برای اپراتورها مقرر گردیده از ابتدای برج ۱۰ سال گذشته پرداخت میشود
  2. تمام مزایایی که برای اپراتورهای حکمی تعیین می شود به قرارداد کار معینی ها نیز تعلق می گیرد
  3. یارانه و مزایای ورزش برای اپراتورهای قرارداد کار معین نیز تعلق خواهد گرفت
  4. طبقه بندی مشاغل برای اپراتورهای قرارداد کار معین در دست بررسی است

در ضمن همکاران در اهواز و مسجدسلیمان نیز مدارک خود را تحویل داده اند و مراحل گزینشی را در حال طی کردن هستند.


حالا ما نمیدانیم چرا در کرمان هیچ اقدامی در خصوص اینکه اطلاعات همکاران گرفته شود و مسیر استخدامی طی شود انجام نشده و حرف و حدیث هایی در خصوص اینکه مجددا ً مناقصه برگذار شود زده میشود مسولین محترم خواهشمندیم اگر واقعا طرفدار ما هستید به صورت شفاف وضعیت فعلی و تصمیم توانیر را از طریق مسولین نواحی به اطلاع همکاران برسانید وگرنه سکوت شما معنی دیگری خواهد داشت برا ما ....... سرکارخانم حسینی معاونت محترم برق منطقه ای کرمان استدعا داریم که در صورتی بخشنامه یا اطلاع جدیدی از دستورات ابلاغ شده از سوی توانیر دارید ما را هم در جریان گذاشته تا ما با اعتماد پیگر مساله باشیم .

دوشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٠ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ توسط اپراتور شرکت برق کرمان نظرات ()
تگ ها:

یکی از همکاران در مورد مناقصه ای که در سمنان در حال انجام است خبر داده اند و جای بسی شگفت است که باز هم در حالی که هنوز همه مسولین ادامه فعالیت شرکتهای واسط را ممنوع اعلام کرده اند شاهد این گونه مناقصات هستیم

اسناد مناقصه را در اینجا میتوانید ببینید.

به نقل از وبلاگ همکاران تهرانی :

درصفحه 3 پیک برق تهران مورخ فروردین ماه 1390 به شماره 194

ایشان ضمن گفتگو با پیک برق تهران به سوالات زیر نیز پاسخ گفتند.

1) قانون مشاغل سخت وزیان آور درچه مرحله ای قراردارد ومصادیق آن در برق تهران چگونه طبقه بندی شده اند؟

براساس قانون مربوطه،اینگونه مشاغل در شرکت توسط دفتر محترم سازماندهی وبهبود روش ها شناسایی وبه شرکت توانیر ارسال وشرکت مذکور نیز پس از جمع آوری اطلاعات از کلیه شرکتهای تابعه آن را به وزارت نیرو جهت انجام بررسی های لازم ارسال کرده که به محض ابلاغ وزارت نیرو همکاران می توانند از مزایای بخشنامه مذکور استفاده نمایند.

2)  تغییر وضعیت همکاران شرکتی در چه مرحله ای قرار دارد؟

براساس بخشنامه های ارسالی ازسوی شرکت توانیر،تبدیل وضعیت همکارانی که قبلا از طریق شرکتهای طرف قرارداد مشغول به خدمت بوده اند اقدامات لازم انجام گرفت وبا این همکاران بصورت مستقیم قرارداد منعقد شده است که جا دارد دراینجا ازمدیر وهمکاران محترم اموراداری معاونت بهره برداری ودیگر همکارانی که مارا درانجام این کار یاری دادند، تشکروقدردانی کنم.

3) حقوق ومزایای معوقه آنها به چه ترتیب پرداخت می شود؟

نظر به اینکه تعداد کارکنان قرارداد مشخص 1650 نفر می باشند، مراحل گزینش آنها که درحال انجام است،طبیعتا به طول می انجامد،که با موافقت مقام محترم مدیر عامل در حال حاضر نسبت به پرداخت ومزایای آنان بصورت علی الحساب اقدام شده وحقوق قطعی ومزایای آن ها پس از اخذ مجوزات لازم وعقد قرارداد در سال جاری پرداخت خواهد شد.

همکاران گرامی میتوانند با مراجعه به آرشیو پیک برق تهران شماره 194 مشروح گفتگو را مطالعه نمایند.

یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ توسط اپراتور شرکت برق کرمان نظرات ()
تگ ها: