اندر حکایت شرکت های تعاونی

این روزها ما سوژه های جالبی شدیم برای تصمیم گیری مسولان .......

سوژه روز تبدیل نیروها به شرکت تعاونی است به نظر شما شرکت تعاونی همان شرکت خصوصی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! فرق آن با شرکت خصوصی در نوع تقسیم بندی سهام است و دستگاه متولی آن یعنی وزارت تعاون ‘ پس همچنان شرکت خصوصی ایجاد می شود که از نظر قانونی ممنوع است.

در این ایام که همگی باید به فکر اعتلا و رشد مملکت خود باشیم باید به این فکر کنیم که آیا سال آینده چه نوع قراردادی خواهند بست ‘ مسولین محترم بحث خصوصی سازی در صنعت برق فشار قوی ممنوع است خواهشمند است با همکاران به صورت مستقیم خارج از قراردادهای بی منطق معین یا مشخص یا طرح تعاونی ها (همان خصوصی سابق) قرارداد ببندید این همکاران از خود شما هستند.

در وزارت نیرو به آقای آزادی گفتیم که لطف کنید و این بار برای همیشه این وضعیت را اصلاح کنید و همه ی همکاران را به یک نحو و به صورت مستقیم قرارداد ببندید اما باز هم میبینیم که همان روال بی نظمی و چند دستگی ایجاد کردن سابق وجود دارد که جز اتلاف وقت و نیرو هیچ دستاوردی ندارد.

خواهشمند است همکاران بار دیگر طی تماس با ارگان های مرتبط و برق منطقه ای ها ی خود خواهان لغو تعاونی ها شوند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
ابراتور

باسلام خدمت دوستان عزیز همکاران ارجمند طبق قانون کار کسی که بیش از3ماه برای یک کار فرما با پرداخت حق بیمه کار کند کارفرما به هیچ عنوان نمیتواند نیرو را اخراج کند مگر آنکه شرکت ورشکسته یا منحل گردد طبق این قانون 2 نکته میتوان برداشت کرد: 1-اینکه هیچ همکاری با امضا نکردن تعاونی ترس اخراج و................ نداشته باشد. 2- ما تابحال باشرکت برق منطقه ای قرارداد داشته ایم وتبدیل به وضعیت تعاونی یعنی به نوعی اخراج از برق منطقه ای ولذا این کار کاملا غیر قانونی ومغایر باقوانین وزارت کار میباشد. پس چون کارشان غیر قانونی است هیچ ..... نمیتواند بکنند وما از طریق قانون به دنبال احیای حق خود هستیم لطفا بطور موثر اطلاع رسانی شود. حق پیروز است.یا علی.......