ضرب العجل برای حذف شرکتها

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران، با هدف حمایت از حقوق کارکنان شرکتی، دستگاه‌های اجرایی را به حذف قرارداد با شرکت‌های تامین نیروی انسانی مکلف کرد.
بر اساس این مصوبه، همه دستگاه‌های اجرایی موضوع مواد (5) و (117) قانون مدیریت خدمات کشوری (شامل کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌های دولتی، شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی و شرکت‌های مشابه به استثنای نهادها، موسسات و تشکیلات و سازمان‌هایی که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می‌شوند، وزارت اطلاعات، نهادهای عمومی غیردولتی، اعضاء هیات علمی و قضاوت هیات‌های مستشاری دیوان محاسبات، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری) مکلفند قراردادهای منعقد شده با شرکت‌های پیمانکاری برای تامین نیروی انسانی را ظرف 15 روز بعد از ابلاغ این تصویب‌نامه فسخ کنند.
بر این اساس، دستگاه‌های اجرایی مکلفند با کارکنان شرکتی دارای حداقل یک سال سابقه کار شرکتی مستمر با پرداخت حق بیمه که فعالیت‌های موضوع قرارداد را انجام می‌داده‌اند به ترتیب زیر اقدام کنند:

  • الف – با کارکنان شاغل در مشاغل خدماتی نظیر پیشخدمت، ‌آبدارچی، نظافتچی، آشپز، نامه‌رسان، نگهبان، و نظایر آن که معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس جمهور ظرف یک هفته پس از ابلاغ این تصویب‌نامه به عنوان شغل کارگری اعلام می کند با رعایت ماده 124 قانون مدیریت خدمات کشوری و رعایت سقف اعتبارات مصوب براساس قانون کار، قرارداد کار موقت یکساله منعقد و در پایان سال طبق مقررات قانون کار با آنان تسویه حساب کرده و در صورت نیاز،‌ در سال بعد با آنها مجددا قرار داد منعقد نمایند تعداد کارکنان موضوع این بند به سقف پست‌های سازمانی مصوب دستگاه اجرایی اضافه می‌شود.
  • ب – با کارکنان شاغل در مشاغل پشتیبانی نظیر مسئول دفتر، ‌متصدی امور دفتری، ‌بایگانی، ‌ماشین‌نویس و نظایر آن که شرایط احراز آن توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ظرف یک هفته بعد از ابلاغ این تصویب‌نامه اعلام می‌شود به صورت قرارداد کار مشخص معین تمدید قرار داد کنند.

هیئت وزیران همچنین تصویب کرد که از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، انعقاد قرارداد تامین نیروی انسانی به هر شکل به شرکت‌های پیمانکاری ممنوع است و هر گونه به کارگیری نیروی انسانی به هر نحو در همه مشاغل و فعالیت‌های دستگاه صرفاً با مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و رعایت قوانین و مقررات ورود به خدمت امکان‌پذیر خواهد بود.
همینطور دستگاه‌های اجرایی مکلفند مطابق ضوابط اعلامی‌ از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، به کارگیری نیروی انسانی تحت هر عنوان اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، کارگر مشمول قانون کار و عناوین مشابه را در پایگاه اطلاعاتی کارمند ایران به ثبت رسانده و شماره کارمندی دریافت کنند.
فعالیت‌های مربوط به طرح‌های عمرانی از شمول این تصویب‌نامه مستثنی می‌باشند و از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه به کارگیری نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی در فعالیت‌های جاری دستگاه ممنوع است.
با نیروهای شاغل در طرح‌های عمرانی که با دریافت حقوق از محل طرح‌ها حداقل سه سال سابقه اشتغال در فعالیت‌های جاری دستگاه را داشته باشند، در صورت اشتغال در مشاغل موضوع جز «الف» این تصویب‌نامه مطابق حکم مذکور و در صورت اشتغال در سایر مشاغل براساس جزء «ب» این بند رفتار خواهد شد.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، همچنین شرکت‌های تابعه وازرتخانه‌های نفت، نیرو، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و بانک‌های دولتی موظف شدند ظرف 15 روز پس از ابلاغ این تصویب‌نامه قراردادهای پیمانکاری برای تامین نیروی انسانی را فسخ و با نیروهای شرکتی موجود به ترتیب زیر رفتار کنند.

  • الف – با نیروهای شاغل در مشاغل تخصصی به شرط دارا بودن شرایط احراز شغل به صورت کار معین یا ماده 124 قانون مدیریت خدمات کشوری تمدید قرارداد کنند.
  • ب – سایر نیروهای شرکتی شاغل در شرکت‌های در حال واگذاری را در قالب شرکت‌های تعاونی متشکل از کارکنان شرکتی ساماندهی کنند.
  • http://www.dolat.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=210790
/ 6 نظر / 47 بازدید
اپراتورهای حاکمیتی پست های انتقال وفوق توزیع نیرو

بسمه تعالی موضوع : بازگرداندن چارت سازمانی با عرض سلام اینجانبان عده ای قریب به 4000 نفر در کل کشور تحت عنوان کارشناسان و تکنسین های بهره برداری پستهای انتقال و فوق توزیع در وزارت نیرو مشغول به خدمت می باشیم ، شرح مختصری از شغل حساس خود را جهت اطلاع جنابعالی از شرایط کار و معرفی شغل بهره برداری به اختصار بیان می نماییم : 1- مدرک تحصیلی موردنیاز لیسانس و فوق دیپلم برق که مبین فنی و تخصصی بودن این شغل می باشد . 2- به صورت نوبت کار 12 ساعت کار و 24 ساعت استراحت (مشکل عدم حضور در کنار خانواده هنگام شب و مشکلات مربوط به آن ) . 3-کار همراه با خطرات جانی بسیار (به قول اساتید فن : اولین اشتباه برابر با آخرین اشتباه است ) . دانلود فایل به نمایندگان مجلس با ساختار word دانلود فایل به نمایندگان مجلس با ساختار pdf اپراتورهای حاکمیتی پست های انتقال وفوق توزیع نیرو (( ایران اسلامی)) http://operatorepost2.blogfa.com/

اپراتورهای حاکمیتی پست های انتقال وفوق توزیع نیرو (( ایران اسلامی))

شرایط استخدام قراردادی‌ها در ادارات دولتی مشاور و مدیرکل روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در خصوص اجرای قانون تغییر قرار دادهای شرکتی به قرار دادهای مستقیم توضیحات تکمیلی را ارایه دادند. تاریخ درج خبر : ۱۲/بهمن/۱۳۹۰ به گزارش کارمندنیوز، حبیب الله مهری در گفتگو با قدس در زمینه لزوم اجرای قانون قرار دادهای شرکتی به قرار دادهای مستقیم اظهار داشت: سال ۸۸ بحث ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای متخصص، کارشناسان و نیروهای دفتری که علیرغم تصویبنامه های مکرر هیات وزیران به صورت شرکتی در دستگاهها مشغول به کار شده بودند مطرح شد و دولت تصمیم به پی گیری این موضوع گرفت. مشاور و مدیرکل روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی رییس جمهور تصریح کرد:تقریبا تا پایان سال گذشته با نیروهای متخصص شرکتی لغو قرار داد شد و آنها به صورت قرار داد کار معین در دستگاههای دولتی به کار گرفته شدند.و در حال حاضر ضرب الاجلی برای دستگاهها برای انجام این مصوبه گذاشته شده است.

سید

هفته پیش در جلسه ای که در وزارت نیرو برگذار شد ؛ همه معاونان منابع انسانی برق منطقه ای های سراسر کشور با امضای صورتجلسه ؛ قبول کردند با همه پرسنل قرارداد ببندند (خدا هیچ بنده ای رو ضایع نکنه) بعضی هاشون دارن دق میکنن[لبخند][لبخند]

سایا باختر

آخرین خبر از منابع آگاه وزارت نیرو .اطلاعات بیشتر در http://operatorbakhtar.blogfa.com

اپراتور

آیا سیاست لغوتعاونی به خاطرانتخابات میباشد؟ تحلیل بحث لغوتعاونی ازدیدگاه کارشناس مسائل اجتماعی 1:آیا سیاست لغوتعاونی به خاطرانتخابات میباشد؟ 2:آیا به خاطرتحریک اذهان قشرکارگرومشارکت ایشان درانتخابات این مصوبه اجرانشدوبحث لغو تعاونی پیش آمد؟ 3:آیا بعد از دهه فجر واتمام انتخابات دوباره بحث تعاونی پیش خواهد آمدوعدم اعلام رسمی به سبب سیاست موجود میباشد؟ پاسخ در سایت اپراتورهای برق باخترhttp://operatorbakhtar.blogfa.com

اپراتور

دوستان فقط بدونید فعلأ ممکنه قرارداد مستقیم بشیم ولی در سال آینده همه اپراتورها چه قبل و بعد 87 شرکت تعاونی میشوند .همه ماها هم این و میدونیم ولی داریم خودمون و گول میزنیم . خیلی جالبه .باباجان اینها برای رسیدن به هدفشون از هزاران راه و روش پیش میرن که موضوع تعاونی برامون خیلی عادی بشه . البته میبینیم که بعضی همکاران دیگه بی خیال پیگیری شدن.حالا جدی دنبال کارهامون و نگیریم تا یه روز بخودمون بیایم ببینیم یه کلاه رفته سرمون که تا زانوهامون پایین اومده . از ما گفتن .همکاران عزیز وظیفه ماست که بقیه همکاران و از خواب غفلت بیدار کنیم . حالا بشینید بگید فلان بخشنامه امده و اون بگه نه نیامده . بازم تاکید میکنم ممکنه فعلأ قرارداد مستقیم ببندند ولی بصورت موقت هست و بحت تعاونی شدن در آینده نزدیک برای همه کاملأ جدی هست . وسلام