اندر حکایت تبدیل از شرکتی به قرارداد مستقیم

روز اول توانیر و وزارت نیرو اصلا قبول نکردند که شرکت ها باید حذف بشن اینقد فشار آوردیم تا بلاخره رئیس جمهور محترم دستور حذف شرکت ها رو دادند بعد هر روز زنگ میزدیم که چرا رئیس جمهور دستور دادند شرکت ها حذف نشدند؟؟؟؟ آقای فروزنده یه وعده دادند آقای آزادی یه وعده وزیر نیرو یه وعده وزیر کار یه وعده استاندار کرمان یه وعده همه گفتن باید حذف بشوند و اگر بمونن غیر قانونی هست , گذشت و گذشت دوباره گفتیم چرا حذف نشد؟؟؟؟ گفتن بعضی هاتون بازخریدی هستین , حقوقتون کم میشه گفتیم دستور رسیده برگردونین دیگه این بهانه ها چیه؟؟؟؟ باز هم صبر کردیم 5 ماهه قرارداد بستن گفتن درست میشه نشد نمیدونیم با چه راهکاری مجددا ً مناقصه برگزار کردند و 7 ماهه قراردادبستند و هنوز هم که هنوزه وضعیت مشخص نیست.

به نظر شما آیا اصل 44 قانون اساسی که رهبری خیلی بر اجرا صحیح آن تاکید داشتند  و در آن گفته شده شبکه های اصلی انتقال برق نباید مشمول خصوصی سازی شوند بر قانون مدیریت خدمات کشوری اولویت ندارد؟؟؟؟

 

حالا این سوال رو از همه مسولین اعم از رئیس جمهور , وزیر نیرو , وزیر کار , معاونت منابع انسانی رئیس جمهور , میپرسیم که اگر آن ها به جای ما بودند و بعد از این همه وعده های توخالی و این همه صبر آیا باز هم سکوت و آرامش را پیشه میکردند؟؟؟؟ به نظر مسولین یک کارمند ساده (اپراتورها و نیروهای تعمیرات که وظیفه ی اصلی دستگاه را بر عهده دارند) که حدودا ً 500 هزار تومان حقوق دریافت میکند و دیگر هیچ گونه کمک نقدی و غیر نقدی همانند همکاران رسمی دریافت نمی کنند و حتی دریغ از یک وام که شرکت ها به عنوان کمک به همکاران بدهند چگونه باید گذران زندگی و تامین آتیه کند؟؟؟؟

مدیریت محترم عامل برق منطقه ای کرمان همکاران همه به شما اعتماد کردند و دارند آیا واقعا طی این مدت هیچ گونه تصمیم گیری انجام نشده؟؟؟؟ آیا واقعا نیاز نیست که تعامل بیشتری با نیروهایی که برای تک تک آنها ماه ها وقت جهت آموزش صرف شده داشته باشید و از آخرین تصمیمات همکاران با خبر بشوند؟؟؟؟ ما همچنان چشم امیدمان به شماست , خواهشمند است این حرف اپراتور ها را به گوش توانیر برسانید که همچنان که با وجود شرکت ها مخالفیم با قرارداد معین هم مخالف هستیم چه دلیل و توجیهی وجود دارد که این نوع قرارداد بسته شود در حالی که این کار ثابت و دائمی میباشد و حتی بستن قرارداد مثلا 5 ساله علاوه بر دلگرم شدن همکاران بار و ترافیک کاری را از دوش همکاران منابع انسانی برمیدارد و مضافا ً این که چه فرقی میان ما اپراتورها و همکاران شاغل در خود برق منطقه ای هست؟؟؟؟ آیا واقعا زحمت کاری ما کمتر از همکارانی است که در محل شرکت فعالیت می کنند؟؟؟؟ آیا همکاران در برق منطقه ای روز اول عید و یا در اعیاد و تعطیلی ها سر کار خود حاضر شده اند؟؟؟؟

امیدواریم ابتدای سال آینده خبر های خوبی برسد و وعده ها همچنان تو خالی نباشد.

/ 5 نظر / 50 بازدید
پیام رسان

سلام اینجانب اپراتورهای برق منطقه ای غرب در حال تدوین و ارسال نامه های جهت اطلاع به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ، وزیر محترم نیرو و ریاست محترم جمهوری در سفر به استان کرمانشاه می باشیم و موفق شده ایم ملاقاتی با نماینده ولی فقیه داشته ایم و مراتب اعتراض خود را به بخشنامه ابلاغی وزارت نیرو اطلاع دادیم از همکاران تهرانی و نیز سایر نقاط کشور انتظار داریم که راجع به این خبر اطلاع رسانی کنید . منتظر خبرهای ابلاغی بعدی باشید .

اپراتور

سلام از جلسه ای که در تهران با حضور نمایندگان برق منطقه ای های کل کشوردر تهرن برگزار شد چه خبر ؟ وزارت نیرو زیر با قرارداد معین نمی رود شما می خواهید قراردادمان پنج ساله و پیمانی ببندند ؟ خیلی خوش خیال هستین ! می خواهند در کل کشور تعاونی مادر تشکیل شود خبر داری !

اپراتور ی از فارسx-y

سلام موضوع :نتیجه جلسه نمایندگان اپراتور فارس و بوشهر با مدیران برق فارس جلسه اپراتورهای استخدام بعد 87 برق فارس و بوشهر شنبه5/9/90 در بهره برداری با حضور مهندس خالقی معاونت بهره برداری و مهندس یزدانی مدیر امور 1 و مهندس موثقی معاونت نیروی انسانی بهره برداری و دیگر مسئولین در ساختمان بهره برداری تشکیل شد در این جلسه نمایندگان اپراتورهای تمامی نواحی که استخام بعد از 87 بودند حضور داشتند که به بیان جزئیات شرکت تعاونی شدن و محسنات و مشکلات احتمالی پیش روی ان پرداخته شد و طی ان سوالات زیادی در رابطه با غیر قانونی بودن تبدیل وضعیت به هر دو شرکت با ارائه مواد قانونی که به صورت کتبی توسط نمایندگان تهیه شده بود مطرح و جوابهایی داده شد که قانع کننده نبود و در نهایت به نمایندگان اعلام شد که بین شرکت تعاونی و شرکت خصوصی یکی را انتخاب کنند که هیچیک از نمایندگان با تعاونی موافقت نکردند همچنین از مذاکرات صورت گرفته در جلسه درباره تبدیل به تعاونی چنین برداشت شد: ادامه دارد

اپراتور ی از فارسx-y

گفتند تمام دفترچه های بیمه برق منطقهای جمع میشود و دفترچه تامین اجتماعی قبلی که تو انباره دوباره توزیع میشود گفتند دقیقا مثل شرکت خصوصی هست فقط به اسمی دیگر و هیچ وابستگی به برق منطقه ای ندارد ادامه گفتند همه در اون سهم دارند ودر سود و زیان شرکت سهیمند ولی تضمینی برای دادن مناقصه به شرکت تعاونی ( ما) ندادند فقط گفتند نهایت همکاری را میکنیم !! پس کو مناقصه چه برسد به سودش!! گفتند در قرارداد کار مشخص چون حکم میزنند دست بهره برداری بسته است و بهره برداری اجازه کم و زیاد کردن حقوق و مزایا رو نداره ولی در تعاونی دست بهره برداری بازه !!(با این حرف میخواستند بگن میتونیم به شما مزایای بیشتری بدیم ولی متوجه نشدند که برداشت دومی هم از حرفشون شد که میتونن با تخلف کوچک یک اپراتور خیلی راحت در قالب شرکت تعاونی از حقوقمون کسر کنند در صورتی که طبق گفته خودشون از کارمشخصی ها نمیشه و نمیتونن

اپراتور ی از فارسx-y

ادامه گفتن باید حداقل چند پرسنل وارد به قوانین تعاونی برای انجام کارای شرکتتون بگیرین که دستمزدشون از حقوقتون کسر میشه که در نهایت از نمایندگان نظرخواهی برای تعاونی یا خصوصی شدن شد که هیچکدام موافقت نکردند بعد از جلسه نمایندگان جلسه داخلی برگزار کردند که قرار شد با اپراتورهای نواحی خود هماهنگ کنند که قرارداد تعاونی رو اصلا امضا نکنند چون طبق قانون نمیتونن در صورت امضا نکردن اون به اجبار با شرکت خصوصی با ما قرارداد ببندند چون بازم خصوصی ممنوعه که طبق اظهارات یکی از مدیران حاضر در جلسه، بازرس دولت در مورد عدم تبدیل وضعیت از خصوصی به مستقیم ازشون بازخواست کرده بوده (یکی از مدیران حاضر در جلسه در همین مورد و شکایت اپراتورها از خودش و برق فارس ، گلایه کرد )و این یعنی اونا با ما نمیتونن و نمیخوان قرار داد شرکت خصوصی ببندن فقط می خوان ببینن با ترسوندن ما عقب می ریم یا نه پس توکل بر خدا کنید و امضا نکنید که خدا با ماست و ما بسیاریم